در آینه رسانه ها

مدرس حوزه بر نذر فرهنگی و محیط زیستی در مراسم پیاده روی اربعین تاکید کرد و گفت: اجتماع اربعین تنها یک مراسم معنوی نیست می تواند به یک مناسک فرهنگی و زیست محیطی تبدیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید سینایی استاد حوزه در شرح عبارت «اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ» می‌گوید: آن چیزی که در آیات و روایات آمده است اینکه اگرچه ما بهشتی داریم که به صورت جایزه به انسان داده خواهد شد اما اصلی‌ترین بخشش و بنا در بهشت و جهنم براساس عملکرد انسان‌ها است. بنابراین درب ورود به بهشت همان درب ورود به فضائل اخلاقی است، در مقابل درب جهنم همان ورودی اخلاق و کردار بد است. 

وی ادامه داد: امام راحل در همین راستا می‌فرمایند «سه مرتبه بهشت و جهنم داریم که به ترتیب براساس رفتار، خلق و عقیده است». 

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ الی مَرْضاتِکَ دلیلاً ولا تَجْعَل للشّیطان فیهِ علی سَبیلاً واجْعَلِ الجَنّةِ لی منْزِلاً ومَقیلاً یا قاضی حَوائِجَ الطّالِبین»

«خدایا قرار بده برایم در آن به سوی خوشنودی‌هایت راهنمایی و قرار مده شیطان را در آن بر من راهی و قرار بده بهشت را برایم منزل وآسایشگاه، ای برآورنده حاجت‌های جویندگان. »

عمل صالح عملی است که در شرایط مختلف به صلاح بوده و نیکو باشد، به این معنا که هرکاری در سرجای خودش و در زمان و مکان آن انجام شود، در واقع در معنای عام عمل صالح یعنی اینکه یک عمل در بهترین ساعت و مکان رقم بخورد.

به گزارش ایسنا، در دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

«اللّهم اهدنی فیه لصالح الاعمال و اقض لی فیه الحوائج و الامال یا من لا یحتاج الی التّفسیر و السّؤال یا عالماً بما فی صدور العالمین صلّ علی محمدٍ و آل الطّاهرین.»

چهره انسان چه زمانی به گناه آلوده می‌شود؟

چهره انسان چه زمانی به گناه آلوده می‌شود؟

یک استاد حوزه گفت: چهره انسان وقتی آلوده به گناه است شبیه به کسی است که بر روی صورت او لجن، گل و لای و ناپاکی‌ها مالیده شده است، بنابراین در فرهنگ معنوی و انسانی قرآن و اهل‌بیت(ع) این طور است که از خداوند می‌خواهیم ما را از جرم و گناهی که دست و صورت ما را آلوده کرده است پاک کند.

به گزارش ایسنا، در دعای روز بیستم و سوم ماه مبارک رمضان آمده است:

سرویس : قرآن و معارف اخلاق و معارف اسلامی   زمان :   ۱۴۰۰/۲/۶ - ۰۹:۵۶   شناسه خبر : ۱۰۴۹۱۱۹
مسئول مدرسه سفیران هدایت تهران
ماه رمضان بهترین فرصت برای از بین بردن هواپرستی و درخشش نورانیت عقل است

صفحه‌ها