شرح دعای افتتاح توسط حجت الاسلام و المسلمین سینایی

دعای افتتاح از دعاهای شب‌های ماه رمضان است که محمد بن عثمان از نایبان خاص امام زمان (عج) آن را نقل کرده است. (به نقل از ویکی شیعه)

حجت الاسلام و المسلمین سینایی به دعوت پژوهشکده رهپویان واقع در شهرک غرب تهران در ایام ماه مبارک رمضان (1440 ه.ق - 1398 ه.ش) در محل این پژوهشکده حضور یافته و به شرح این دعای پر مضمون پرداختند.

ایشان در اولین جلسه از این سلسله جلسات، یکی از هنرهای ائمه اطهار علیهم السلام را انتقال معارف بسیار بلند به جامعه بشری در قالب ادعیه دانستند.

ایشان با استناد به کلام بنیان گذار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) که فرمودند ما مفتخریم که صحیفه سجادیه و نهج البلاغه را داریم، ابراز کردند: تمامی دعاها در مذهب تشیع، منابع دین هستند و هر یک از آنان یک دانشگاه انسان سازی است.

تولیت حوزه علمیه حضرت ابوطالب علیه السلام با اشاره به اینکه دعای افتتاح با حمد و ثنای الهی آغاز می شود، ابراز کرد: ثنای الهی مفهوم وسیعی دارد که یکی از بهترین مصادیق آن حمد خداوند است.

وی با اشاره یه اینکه انسان باید همه کارهای خود را باید با نام خدا آغاز کند در غیر این صورت براساس روایات آن عمل بی فرجام می ماند، عنوان نمود: انسان به هر میزان فعالیت خود را با نام خداوند و ثنای الهی انجام دهد به همان مقدار اخلاصی که دارد آن فعالیت ماندگار می شود.

حجت الاسلام سینایی با استناد به روایتی از امام صادق(ع)، خاطرنشان کردند: حضرت می فرمایند مخاطب قرار دادن انسان روزه دار در ماه مبارک رمضان سختی تشنگی و گرسنگی را از بین می برد.

فایل صوتی این سخنرانی ها از طریق پیوند های زیر در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد:افزودن نظر