پرسش های عمومی

این قسمت از سایت مخصوص طرح پرسش های کاربران می باشد. لطفا به موارد زیر توجه نمایید:

1-در صورتی که سؤال شما جنبه عمومی داشته باشد خواهشمند است آن را از طریق فرم "ایجاد پرسش جدید" ارسال نمایید تا بعد از تنظیم پاسخ به صورت عمومی نمایش داده شود.

2-در صورتی که نیاز به مشاوره به صورت تخصصی دارید با تلفن های 55141353 و 55783133 تماس حاصل نمایید.

پیگیری پاسخ
لغت مورد نظر خود را جهت جستجو در متن پرسش ها وارد کنید
3 سال 2 ماه قبل
شرح سؤال:
سلام علیکم آنطور که بنده فهمیدم هر حوزه ای منطق خودش را دارد، چنانکه علوم تجربی از متد تجربی و استقرایی استفاده می‌کند و علوم عقلی مانند فلسفه از منطق عقلی و قیاسی، حال سوال من این است که از نظر قرآن کسی که می‌خواهد در بین این همه مکاتب بشری، ادیان ،مذاهب، جریان های سیاسی و ... حق را بشناسند باید از چه منطقی پیروی کند؟از چه منطقی پیروی کند که به راه راست هدایت شود؟
پاسخ:

سلام دوست عزیز.

حق یابی خط کش ومیزان بین المللی دارد برخی حسی هستند مثل حواس پنجگانه بعد قواعد ریاضی و سپس قواعد عقلی، و قرآن کریم همه ی این موارد را درجا ومکان خود قبول دارد. لذا گاهی می‌فرماید بنگرید بشنوید و.... گاهی می‌فرماید حساب کنید محاسبه کنید وگاهی می‌فرماید تعقل کنید واندیشه کنید. اما یکی از مهمترین وسیعترین متدهای قرآن کریم برای حق یابی فطرت بشراست که جهانی وبین المللی می باشد. والسلام

5 سال 1 ماه قبل
شرح سؤال:
سلام، من دنبال یک حکیم الهی واقعی هستم تا در زندگی از راهنمایی های او استفاده کنم، تقاضا دارم یک حکیم الهی به من معرفی کنید که بشود راحت با او ارتباط گرفت؟ هر جای ایران باشد حاضرم بروم.
پاسخ:

سلام. آیت الله جوادی آملی، آیت الله یزدان پناه در قم و آیت الله حسن مصطفوی در تهران از اجلاء علما هستند.

5 سال 1 ماه قبل
شرح سؤال:
باسلام، چطور از لغزش ها و انحرافات فکری مصون بمانیم؟ آیا در این باره مطالعه جریان شناسی فکری مناسب است؟ اگر تایید می فرمایید چند کتاب خوب هم در این باره معرفی کنید؟
پاسخ:

کنار زدن تصورات ذهنی بد چند راه دارد: یکی تقویت اراده، دوم گناه نکردن مخصوصا گناه چشم، و سوم مشغول کردن ذهن و دل به خدمت به مردم و مؤمنین. موفق باشید.

6 سال 2 ماه قبل
شرح سؤال:
گاهی اراده ام برای انجام واجبات ضعیف میشود چه باید بکنم؟
پاسخ:

سلام. حضرت امام به نقل از شیخشان شاه آبادی میفرمودند هیچ چیز مثل گوش کردن به تغنیات اراده را ضعیف نمیکند. برنامه ریزی و تقویت تدریجی اراده با تمرینات مناسب حتما شما را موفق میکند.